Na jakiej wysokości wieszać szafki kuchenne? Praktyczne wskazówki dla Twojej kuchni

18069

Wieszanie szafek kuchennych to jedna z kluczowych decyzji podczas projektowania nowej kuchni lub modernizacji istniejącej przestrzeni. Odpowiednie umieszczenie szafek ma ogromny wpływ na funkcjonalność i estetykę kuchni. W dzisiejszym artykule na belini.pl podzielimy się praktycznymi wskazówkami, które pomogą Ci zrobić to perfekcyjnie.
Ergonomia i dostępność to czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas wybierania wysokości szafek kuchennych. Szafki powinny być umieszczone na odpowiedniej wysokości, aby były łatwo dostępne dla wszystkich domowników. Optymalna wysokość szafek górnych to zwykle od 50 do 60 centymetrów od blatu kuchennego. Taka wysokość umożliwia wygodny dostęp do wnętrza szafek bez konieczności przesadnego wyciągania się czy używania krzesełka.

Warto również wziąć pod uwagę wzrost domowników.

Jeśli są oni wyżsi lub niżsi niż przeciętna, warto dostosować wysokość szafek do ich potrzeb. W przypadku kuchni dla osób o mniejszym wzroście, rozważ umieszczenie szafek na wysokości nieco niższej. Szafki wiszące powinny być umieszczone na odpowiedniej wysokości tak, aby nie kolidowały z użytkowaniem przestrzeni kuchennej.

Nie zapomnij wziąć pod uwagę wysokości sufitu w kuchni.

Jeśli kuchnia ma niski sufit, umieszczanie szafek zbyt nisko może optycznie zmniejszyć przestrzeń. W takich przypadkach warto rozważyć umieszczenie szafek blisko sufitu, aby wykorzystać całą dostępną przestrzeń.Ostateczny wybór wysokości zawieszenia szafek powinien również zależeć od ogólnego designu i stylu kuchni. Wysokie szafki wiszące mogą prezentować się imponująco w przestronnych kuchniach, podczas gdy w mniejszych — przytłaczać. Wybierając optymalną wysokość, warto również skonsultować się z projektantem wnętrz, aby dopasować szafki do aranżacji kuchni.

Wysokość zawieszenia szafek kuchennych ma kluczowe znaczenie dla funkcjonalności i wyglądu Twojej kuchni.

Wybierając optymalną wysokość, warto wziąć pod uwagę ergonomię, wzrost domowników, rozmiar szafek, wysokość sufitu, styl kuchni. Dzięki temu Twoja kuchnia stanie się nie tylko estetyczna, ale także wygodna i przyjazna dla użytkowników.
Pamiętaj, że każda kuchnia jest inna i wyjątkowa. Dostosowanie wysokości szafek do indywidualnych potrzeb, będzie kluczowym krokiem w osiągnięciu idealnie zorganizowanej i funkcjonalnej przestrzeni.

Naszą ofertę szafek kuchennych znajdziecie tutaj:

https://belini.pl/produkty/meble-kuchenne/szafki-kuchenne-2/